Thursday, 31 March 2011

cyperus papyrus/rumput papyrus

Tanaman aquatic yang cantik ini dinamakan cyperus papyrus.mudah dijaga dan boleh ditanam dimana sahaja(aqua condition) .


Penerangan:

Botanical name: cyperus papyrus
Common name: rumput papyrus/menerong
categori:Aquatic
Origin:Greek/Africa(ada banyakdi Africa)
Family: Cyperaceae
Soil:tumbuhan di dalam air,boleh tumbuh dalam campuran tanah liat,loam,pasir tetapi memerlukan kuantiti air  yang banyak
Growth :cepat
Height: 0.6-2.4 meter

contoh aplikasi penanaman cyperus papyrus



penjagaan:
Penyiraman :jika ditanam dalam tanah kekalkan kelembapan tanah
kondisi tanah: Tanah berasid atau neutral
Pembajaan : tak perlu selalu jika 2 minggu sekali sudah memadai
Pencahayaan: matahari penuh(lebih sesuai) atau separa penuh





*credit*
Notes: mengikut sejarah  awal tamadun Greek Cyperus Papyrus digunakan dalam penghasilan kertas.Tetapi kini cyperus papyrus telah digunakan secara meluas oleh landscape architect sebagai pilihan untuk tanaman akuatik.Cyperus papyrus bukan sahaja boleh ditanam di taman air dan laman,ia juga boleh ditanam di dalam rumah(indoor) di dalam pasu dan sebagainya.

2 comments:

Nora Shahaira said...

tq follow akak nora..

emm..akak teringin nak tanam bunga ros..pasal nak makan sekuntum setiap hari, haha.
tapi kan memang tak tahu sangat2 bab berbunga ni..ajar akak leh..?

Nur azreen ali said...

saya akan post entry psal bunga ros k kak nora.tp bunga ros ni senang dapat penyakit la dats y mak sy dah jarang tanam~

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
terima kasih ,sila datang lagi. Powered by Blogger.