Wednesday, 30 March 2011

Silver Bismarck/Bismarckia Nobilis

Silver Bismarck/Bismarckia Nobilis
Mari kenal  palma yang nampak garang ini iaitu silver bismarck atau nama scientificnya ialah Bismarckia Nobilis.Saiz,bentuk dan daun Bismarckia yang tajam ini memberi satu daya tarikan,karekter, dan signifikan kepada suatu taman/ruang. 


Penerangan:

Botanical name: Bismarckia Nobilis
Common name: silver bismack
categori: palma
Origin:Madagascar
Family: Arecaceae
Soil:boleh hidup di pelbagai jenis tanah
Growth :cepat
Height: 15-18 meter (boleh juga mencapai 20 meter)
Diameter: boleh mencapai 6 meter ke atas




 
penjagaan:
Penyiraman :sekali sehari ( boleh tolerate kemarau)
Pembajaan : dua kali seminggu 
Pencahayaan: matahari penuh(lebih sesuai) atau separa penuh




cantik kan?:)


Notes: Bismarckia adalah salah satu palma kegemaran saya,saiznya yang besar serta penanaman Bismarckia sama ada secara tunggal,selari atau berkelompok mampu memberi kesan dramatis terhadap suatu ruang.

0 comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
terima kasih ,sila datang lagi. Powered by Blogger.