Saturday, 19 March 2011

cempaka hutan@ gardenia carinata

Fragrant tree (love the smell of it)
ketinggian lazim cempaka hutan di jual di nurseri adalah 2 meter


mengenali pokok beraroma wangi cempaka hutan

Botanical name: Gardenia tubifera
Common name:kedah gardenia,cempaka hutan
Origin: Malay Peninsular
Family: Rubiaceae
Flowers:terdapat warna kuning(kuning tua bila mekar) dan putih
Soil: Tanah berasid dan neutral, tanah yang kaya dengan bahan organic
Growth : Slow growing/ lambat membesar.
Sunlight: Separa hingga matahari penuh
Height: ketinggian matang pokok boleh mencecah 15meter

Notes:

ketinggiannya yang sederhana tinggi dan mudah dijaga menjadikan gardenia carinata pilihan utama untuk ditanam di taman-taman  Malaysia.

bunga cempaka juga terkenal di dalam penghasilan minyak wangi dan potpuri 


p/s :lame x post entry baru... kebusyan yang terlampau membuat saya balik rumah dan teruih tido ^.^

0 comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
terima kasih ,sila datang lagi. Powered by Blogger.